Podstawowe informacje o statkach

W grze Eve Online mamy styczność z statkami, gdzie większość początkujących graczy ma kłopoty z zrozumieniem podstawowych informacji na ich temat. Poniżej poradnik, który rozwieje wątpliwości w początkowym etapie gry.

Na przykładzie caldaryjskiego krążownika Caracal. Przepraszam za infantylne, zapewne czasem nietrafione spolszczenia terminów. Albo nie, nie przepraszam, męcz się!

Kiedy klikniesz prawym przyciskiem myszy na ikonie statku i wybierzesz opcję [Show Info -> zakładka Traits], Twoim oczom ukaże się bardzo krótka charakterystyka statku oraz informacja o jego bonusach.

Podstawowe informacje o statku Caracal

Kiedy wybierzesz zakładkę [Requirements] zobaczysz okno informujące o tym, jakie skille są wymagane do objęcia dowództwa na danej jednostce.

Podstawowe informacje o statku Caracal

Jak widzisz statek ten wymaga do swojego działania skilla Caldari Cruiser na lvl 1, jednak sam skill dodatkowo wymaga jeszcze opracowania wcześniej Spaceship Command na lvl 2, a także Caldari Frigate oraz Caldari Destroyer na lvl 3.
To okno za pomocą znaczków przy nazwie skilla informuje, jakich skilli brakuje Ci, aby mieć dostęp do tego statku:

  • Zielony ptaszek oznacza spełnione wymagania (jak widzisz u mnie wszystkie wymagania są spełnione)
  • Żółty okrąg oznacza, że masz ten skill, ale na zbyt niskim poziomie,
  • Czerwony X oznacza, że nie masz danego skilla i najpierw musisz go kupić.
Wchodząc w zakładkę [Attributes] dowiesz się więcej na temat szczegółowych statystyk Twojego statku.

Podstawowe informacje o statku Caracal

Ostatnia interesująca nas zakładka to [Fitting]. Tu dowiesz się, ile jakich slotów do fitowania modułów posiada Twój statek.

Podstawowe informacje o statku Caracal


Poradnik jest wstawiony na stronę eveonlinepolska.pl za zgodą ZOMO Zenek (jeśli korzystasz z tego poradnika, możesz wspomóc gracza ISK'ami). Poradnik opracowany dla korporacji CDN. – Corp dla nowych. Możesz wejść na kanał CDN. w grze Eve Online do czego wszystkich nowych graczy zachęcamy!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Poradnik Górnika I

Jak zacząć grę w Eve Online

Skille dla początkującego gracza Eve Online

Rodzaje statków w Eve Online

Poradnik handlarza