Tworzenie Safe Spotów

Jesteś już w milicji, latasz na pleksy. Z pewnością zdarzyło się, że ktoś zaczął na Ciebie polować. Musisz uciekać. Pytanie, gdzie?

Każda stacja, brama, planeta, księżyc… ogólnie wszystko co widzisz w overview (nawet jeśli jest powyżej 1 AU od Ciebie) określane jest mianem celestiali. Celestiale są punktami w kosmosie, na które każdy może skoczyć. Jeśli więc będziesz uciekał z pleksa na gate/stację/gwiazdę, Twój niedoszły oprawca może polecieć za Tobą i spróbować Cię tam złapać.

Żeby zapobiec takim sytuacjom nauczę Cię robić Safe Spoty (czyli bezpieczne miejsca). Są to Twoje „prywatne celestiale”, które widzisz tylko Ty i tylko Ty możesz na nie polecieć. Jeśli będziesz uciekał na swój Safe Spot (skrót SS), to Twój przeciwnik nie będzie miał jak za Tobą polecieć. Do dzieła:

Żeby zapisać dokładną lokalizację (branżowo – stworzyć bookmark), w której znajduje się Twój statek, otwierasz menu [people and places] z paska po lewej. Otworzy się nowe okno. W nim wybierasz zakładkę [places], a następnie klikasz przycisk [Add location]. Otworzy się kolejne okno, w którym, klikając [Submit], stworzysz bookmark (na który później będziesz mógł skoczyć w WARP).

Tworzenie Safe Spot
Tworzenie Safe Spot - Eve OnlineŻeby zrobić Safe Spot, musisz zrobić bookmark z dala od tradycyjnych celestiali. Najlepiej głęboko w pustej przestrzeni między jakimiś obiektami w kosmosie. Jak to zrobić? Tworząc bookmark w trakcie lotu WARP przez pustą przestrzeń.

Jeśli poprawnie wykonasz wyżej opisane czynności w kosmosie pojawi się kolejny obiekt – ikona pinezki. Ta pinezka jest twoim safe spotem, zapisem bezpiecznej lokalizacji. Możesz wejść w warp klikając na nią, bądź, używając prawego przycisku myszy, za pomocą rozwijanego menu nawigacji (obrazek poniżej).

Ostatnie uwagi. W każdym nowym systemie, w którym zamierzasz robić misje milicyjne/pleksy, powinieneś mieć Safe Spot. Kolejna istotna informacja, Twój statek można wyskanować w przestrzeni za pomocą specjalnych sond. Kiedy na d-scan pojawią się „Combat Scaner Probe”, to znaczy że ktoś Cię szuka i musisz z tego SSa uciekać na inny.

Poradnik jest wstawiony na stronę eveonlinepolska.pl za zgodą ZOMO Zenek (jeśli korzystasz z tego poradnika, możesz wspomóc gracza ISK'ami). Poradnik opracowany dla korporacji CDN. – Corp dla nowych. Możesz wejść na kanał CDN. w grze Eve Online do czego wszystkich nowych graczy zachęcamy!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Poradnik Górnika I

Jak zacząć grę w Eve Online

Skille dla początkującego gracza Eve Online

Poradnik handlarza

Rodzaje statków w Eve Online