Eve Online - Zapach pieniędzy - Tutorial cz.4

Witajcie Piloci 
Przed Wami kolejna porcja tajników EVE. Tym razem zajmiemy się siłą napędową świata Nowego Edenu – przedsiębiorczością. W tym rozdziale poznacie kilka dodatkowych sposobów zarabiania pieniędzy. 
Fly safe! 

Rozdział IV: Zapach pieniędzy


Balancing the Books (1 of 10)

W tej misji niezbyt jest się na czym rozwodzić – jeśli śledzicie ten poradnik od początku, to mieliście już okazję wykonywać misje kurierskie. Musicie przyjąć misję, załadować towar na statek, polecieć z punktu A do B, zdać misję i wrócić. Koniec.

Balancing the Books (2 of 10)

W tej misji dowiecie się więcej o zbieraniu złomu (salvaging). Aluminiowe puszki zawsze były w cenie, a ich odpowiednik w EVE – złom ze zniszczonych statków (oczywiście nie ze wszystkich) potrafi osiągać zawrotne ceny. Właśnie o profesji zbieracza złomu opowiada Wam Aura – w ostatnim obrazku tutoriala otrzymujecie od niej dwa podręczniki: survey i salvaging. Po akceptacji misji otrzymacie „civilian salvager”. Jest on potrzebny do ukończenia misji. Zamontujcie go na statku.

  1. Lecicie na miejsce misji. Po skoku przez bramkę zobaczycie jeden piracki statek i wrak (wrak pokaże się w overview jako kontener).
  2. Niszczycie pirata.
  3. Namierzacie wrak – teraz czas na użycie Waszego civilian salvager'a.
  4. Otwieranie wraku może chwilę potrwać – kiedy już Wam się uda, zabieracie z wraku czarną skrzynkę i lecicie do agenta.

Balancing the Books (3 of 10)

W tej misji dowiecie się, że życie biznesmena ma trochę wspólnego z życiem górnika. Waszym zadaniem będzie polecieć do wskazanego przez agenta miejsca, wydobyć tam veldspar i zrafinować z niego 333 jednostki tritanium. W nagrodę otrzymacie podręcznik Refining – ta umiejętność zmniejsza straty powstałe podczas przetwarzania rudy. Uwaga: jeśli nie będziecie w stanie zauważyć asteroidy, to zróbcie tak:

Byłbym zapomniał – podczas kopania zostaniecie zaatakowani – mądrze zatem mieć też z sobą jakąś broń.
Oprócz przerabiania rudy minerały możemy też uzyskiwać z przerobu złomu – często minerały uzyskane z przetworzenia jakiegoś modułu na czynniki pierwsze są więcej warte na rynku niż sam moduł.
Kiedy już będziecie mieli dość veldsparu wracacie na stację i zdajecie misję.

Balancing the Books (4 of 10)

Tym razem Waszym zadaniem będzie wykradzenie danych. Do wykonania zadania będzie Wam potrzebny moduł Civilian Codebreaker. Ta misja pokazuje Wam z jakimi niebezpieczeństwami musi się zmierzyć pilot lubujący się w sygnaturach typu radar. W nagrodę za wykonanie misji otrzymacie podręcznik Hacking. Jest on potrzebny jeśli chcecie wykorzystywać lepsze moduły do hakowania.
W anomaliach radar możecie z reguły znaleźć komponenty potrzebne przy wykonywaniu inwencji (która z kolei pozwala produkować moduły i statki tech-2). Po przeczytaniu tego, co ma Wam do powiedzenia Aura otrzymacie dwa podręczniki: contracting, który pozwoli Wam (po przejściu z triala na pełne konto) tworzyć kontrakty i Negotiation zwiększające wypłatę od agenta o 5% na poziom.
Z kontenerem w trakcie misji radzimy sobie namierzając go i uruchamiając moduł codebreaker. Następnie zabieramy z niego rzeczy i zdajemy misję.

Balancing the Books (5 of 10)

Czeka Was kolejna misja kurierska. Na wypadek, gdybyście chcieli pokonać jej dystans przy użyciu autopilota, otrzymujecie Overdrive – ten pasywny moduł (nie wymaga uruchamiania i nie zużywa baterii) zwiększa prędkość statku kosztem pojemności ładowni.
Pozostaje nam tylko przyjąć misję, załadować towar i ruszyć w kosmos.

Balancing the Books (6 of 10)

Ta misja jest ukierunkowana na zapoznanie Was z rynkiem EVE (choć powinienem raczej użyć terminu „muśnięcie” rynku). Waszym zadaniem jest dostarczyć agentowi moduł Tracking Computer. Przejdźmy zatem do rzeczy. Są dwa sposoby dotarcia do danego przedmiotu na rynku:

Można wybrać ikonę rynku lub kliknąć PPM na ikonę poszukiwanego przedmiotu i wybrać opcję „View market details.A oto jak wygląda rynek:

Jeśli korzystaliście z klawisza rynku, to następnie musicie znaleźć potrzebny przedmiot. Bardzo przydatne jest tu pole wyszukiwania. Następnie klikacie na wybranym przedmiocie – w oknie po prawej pokażą Wam się dostępne oferty. Noobertina ma szczęści – druga najtańsza oferta jest na jej stacji, a cztery skoki w jedną stronę dla 500 ISK to nie jest opłacalna wyprawa.
Jeśli jednak oferta znajduje się na innej stacji, to z tego poziomu możecie też poprzez kliknięcie PPM i wybór Set Destination wyznaczyć kurs dla swojego statku. Zanim jednak to zrobicie, kupcie interesującą was rzecz – oferty na rynku nie są wieczne.

Klikamy „Buy” i ruszamy po zabawkę dla naszego agenta. Od agenta otrzymujemy podręcznik związany z produkcją, od Aury zaś dwa związane z rynkiem.

Balancing the Books (7 of 10)

Tym razem dowiemy się, co nas czeka w sygnaturach magnetometrycznych. Do ukończenia misji jest potrzebny civilian analyzer. Na takich stanowiskach znajdziemy różnoraki złom (potrzebny w produkcji rig'ów) oraz inne rzeczy, jak na przykład datacor'y.
W celu ukończenia misji lecicie do lokacji wskazanej przez agenta, niszczycie statki przeciwników, namierzacie kontener i uruchamiacie analyzer. Zabieracie to, co znajdziecie w kontenerze i wracacie do agenta.

Balancing the Books (8 of 10)

I znów mamy do czynienia z misją kurierską – tym razem jednak otrzymamy wyjątkową nagrodę. Nagrodą za misję jest bowiem implant. Wszystkie implanty wymagają umiejętności Cybernetics wytrenowanej na różnorakie poziomy.
Implanty dzielą się na dwie kategorie: zwiększające atrybuty i umiejętności. Dzięki tym zwiększającym atrybuty jesteście w stanie szybciej przyswajać wiedzę. Druga kategoria daje Wam bonus do jakiejś umiejętności. Są też oczywiście implanty podwyższające nieco umiejętności oraz dające bonus do atrybutów.
Umiejętność Cybernetics otrzymujecie od Aury (w okienku tutoriala) po ukończeniu zadania.
Jak zamontować implant: w oknie ekwipunku klikamy na implancie PPM i wybieramy „Plug In”. Weźcie pod uwagę, że aby podłączyć implant musicie zapauzować kolejkę szkolenia. Pamiętajcie o jej ponownym uruchomieniu gdy skończycie z implantami.

Jak sprawdzić, jakie implanty są podłączone: otwieracie okno postaci → augmentations

Aktywne implanty pokażą się po prawej stronie okna.
UWAGA: raz podłączonego implantu nie da się odłączyć bez zniszczenia go.

Balancing the Books (9 of 10)

W tej misji znów wybieracie się na zakupy – już to robiliście, więc jeśli jeszcze nie pamiętacie jak, to zapraszam ciut wyżej :).

Balancing the Books (10 of 10)

W ostatniej misji Wasz agent prosi Was o dostarczenie mu 5000 sztuka amunicji. Otrzymujecie Blueprint – możecie ją zatem wyprodukować. Możecie, ale nie musicie – wymaganą amunicję możecie też kupić. Chodzi tylko o to, aby ją dostarczyć.

To koniec tutoriala biznesowego. W nagrodę za jego ukończenie otrzymacie kolejny statek przemysłowy – w wypadku Noobertiny jest to klasa Iteron. I ów Iteron mówi Wam papa – fly safe.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Poradnik Górnika I

Jak zacząć grę w Eve Online

Skille dla początkującego gracza Eve Online

Poradnik handlarza

Rodzaje statków w Eve Online