Polska Zjednoczona Flota - 05-10-2018, godzina: 19:00 EVE (21:00 PL)

Obraz
EVENT: Typ floty NPSI (Not Purple Shoot It)
Kiedy: Piątek 05-10-2018 , godzina: 19:00 EVE (21:00 PL)
Miejsce: startujemy z Station - Maila V - Moon 2 - Peace and Order Unit Assembly Plant

Główny FC - Tide mende
Backup FC - steven0ise
Dokładne informacje na kanale in-game: PZF-PL
Mailing lista: PZF-PL więcej na temat floty: http://eve-centrala.com.pl/index.php/topic,13619.msg241078.html

Jak żyć w sektorze 0.0

Tutaj znajdziesz listę spraw i czynności, które musisz wykonać wchodząc do sojuszu żyjącego w 0.0. Krótko szybko i na temat.

INFORMACJE PODSTAWOWE
Wyłącz CSPA dla alliansu, w którym latasz. Nie ma nic bardziej wkurzającego, niż zakładanie floty i bulenie za każdego chętnego tych 2350 ISK na CONCORD. W tym celu wejdź na swojego mailboxa w grze, r-click na inbox i wybierz settings.
Teraz możesz postąpić na 2 sposoby:
 • w zakładce General zmieniasz liczbę na 0 -> wyłączasz CSPA dla całego świata EVE.
 • w zakładce Allowed wybierz "add to allowed" i wyszukaj Twój alians -> wyłączasz CSPA dla aliansu. Bezpośrednia i szybka komunikacja to podstawa. Wiele sojuszy używa do komunikacji głosowej programów typu Team Speak 2. Program Ventrilo MIX zawierający klienta TeamSpeaka i Ventrilo można ściągnąć tutaj.
Odpowiednie ustawienia overview, bardzo usprawniają funkcjonowanie w 0.0 w kazdej sytuacji. Warto przygotować sobie kilka wariantów, przykładowo do racenia, kopania, PVP w mniejszych gangach oraz rożnych wariantów ustawień na starcia flot (pod warunkiem, że bedziesz miał okazje wziąć w nich udział).
Przed przylotem do 0.0 zakup sobie 2-3 zestawy gotowych fitów na raciarkę oraz na statki pvp. Często zaopatrzenie w 0.0 szwankuje i nawet jak znajdziesz interesujące Cie moduły, to po cenach wielokrotnie wyższych, niż w hubach handlowych w empire.
Pod express - czyli jak w 2 min znaleźć się w 0.0. W medical center przenosimy klona najlepiej do stacji docelowej, w której stacjonuje nasz sojusz i KONIECZNIE upgradujemy, jeżeli jeszcze tego nie zrobiliśmy. Wydokowujemy ze stacji w jajku i włączamy autodestruct (r-click na capacitorze i odpowiednia opcja) i po bólu. Po tej operacji upgradujemy klona! Dobrze jest jednak zostawić sobie jumpclona w Empire, więc zamiast popełniać seppuku na "głównej" postaci skaczemy na "gołego" klona bez implantów i nim wysadzamy się pod stacją. Nowe implanty czasem można kupić na miejscu. Jumpclony można zrobić na każdej ze stacji zajętych przez Twój sojusz w true 0.0 i sojuszników.
Najważniejsza zasada w PVP: "Nie lataj statkiem, na którego stratę Cię nie stać".
JAK NIE DAĆ SIĘ ZABIĆ PIERWSZEGO DNIA, CZYLI INSTYNKT SAMOZACHOWAWCZY W 0.0
Zawsze czytaj kanał Intel, lub inny kanał dla regionu, w którym aktualnie operuje Twój sojusz/korporacja i w którym sie znajdujesz. Aby włączyć kanał intela wejdź w zakładkę Chat and mailing lists po lewej stronie okna, wybierz opcję Join i wpisz nazwę właściwego kanału. Wyłącz "blink" pozostałych okien chatów - pozostaw jedynie dla intela - to może uratować Twój statek! Pamiętaj, że Intel służy wszystkim - jeśli widzisz hosty na lokalu raportuj!
Zawsze trzymaj na wierzchu okienko z lokalem i sprawdzaj czy nie pojawił się host/neutral. Raportuj na intelu pojawienie się wrogów.
Nigdy nie leć statkiem do npcowania na pvp. NIGDY!
Gdy kopiesz lub bijesz raty staraj się trzymać align na ss lub POSa/stację. Tylko wtedy zdążysz szybko uciec, gdy do systemu wpadnie wróg. Jeżeli w systemie 70-90 % pasków jest wokół jednej planety staraj się, jeżeli to możliwe, racić/kopać na nich - robiąc to jesteś trudniejszy do wyskanowania przez wskakujące hosty.
W systemie, w którym często siedzisz zrób sobie przynajmniej 3 ssy lub dssy (deep space spot - więcej niż 15au od najbliższego celestiala). Przynajmniej jeden ss dobrze jest mieć w każdym okolicznym systemie. Nigdy nie wiesz, gdzie będziesz się musiał schować.
Jeżeli racąc / kopiąc widzisz, że lokal puchnie i wskakuje wrogi gang unikaj stacji -zanim zalignujeszi i dowarpujesz stacja może być już zabańkowana. Uciekaj raczej na posa lub SSa.
Gdy przeskakując przez bramę wpadniesz w wrogą kampę, masz 2 możliwości:
odczekując odpowiedni czas (czas zmiany sesji - 30 sekund) wrócić do bramy i przeskoczyć z powrotem, w takim wypadku NIGDY nie odpowiadaj ogniem ani nie wypuszczaj dron (nie wolno mieć włączonego autotargeting back!). W przypadku bardzo szybkich statków jak interceptor podlatuj do bramy na pełnej prędkości i spamuj jump, lecz licz się z tym, że nim zdążysz kliknąć jump statek może odbić się od bramy i znajdziesz się poza zasięgiem. Optymalną i bezpieczną prędkość podejścia musisz ocenić sam, najlepiej testując wcześniej w bezpiecznym systemie.
Wyleć z bańki alignując się od razu na planete/brame/cokolwiek. Może uda Ci się odejść od bramy i za Tobą nie skoczą.
Przeskakując przez bramę pamiętaj o czasie zmiany sesji (30 sekund)! Włącz w opcjach "show session change timer" - w lewym górnym rogu ekranu po przeskoku pojawi się "zegarek", gdy zniknie to będziesz mógł przeskoczyć przez bramę - próbując dobijać zbyt wcześnie zginiesz.
GARŚĆ PORAD WSZELAKICH
 • Zasada najważniejsza! Jeśli czegoś nie wiesz pytaj, im więcej pytań tym więcej wiedzy. A wiedza to Twój najlepszy fit.
 • Siedź na TSie, tam poznasz ludzi, informacje będziesz miał z pierwszej ręki. Logując się do gry najpierw włączasz TSa.
 • Nie spamuj kanałów Intel oraz Fleet (podawaj tylko konktretne informacje)! Na tych kanałach obowiązuje najczęściej język angielski. Spamowanie i smack na Localu generalnie ssie i nie jest sexi.
 • Koniecznie dostosuj swoje overview do bierzącej sytuacji, pomoże to w grze Tobie i innym.
 • Po śmierci pamiętaj o ulepszeniu clona medycznego!!!
 • Latanie na autopilocie po 0.0 jest zakazane!!!
 • Nie kozakuj! Zawsze możesz trafić na kogoś lepszego albo na przeważających liczebnie przeciwników. Nec Hercules contra plures (w wolnym tłumaczeniu: Gdzie ludzi kupa i Hercules dupa).
 • Słuchaj bardziej doświadczonych graczy i nie udawaj wszystkowiedzącego.
 • Lataj jak najwięcej w roamach. Im więcej latasz tym jesteś lepszy i lepiej rozumiesz swoich kolegów w gangu.
 • Broń razem z innymi swojego „domku". Nie unikaj walki po to przyleciałeś do 0.0 right?.
 • Jeśli afkujesz to w stacji, na POSie lub SS w cloaku.
 • Nie lataj indykiem kiedy w pockecie są hosty, jeśli już musisz koniecznie poproś o skauta.
 • Na pomoc kumplowi nigdy nie leć raciarką, przeorganizuj się, wsiądź w statek do PvP.
 • Lecąc na pomoc leć w zorganizowanym gangu, o ile to możliwe - respawn noobów nie ocali kumpla.
 • Jeżeli w pockecie są hosty, starasz się przesiąść się w statek do PVP i walczyć. Jeżeli lecisz zmienić statek w takiej sytuacji uważaj bardziej niż zwykle!!! Jeżeli jesteś skampiony i nie masz możliwości, lub jest bardzo wysokie ryzyko straty statku, to czekasz w bezpiecznym miejscu (pos, SS w cloaku, stacja etc).
 • Nigdy nie ratuj, kiedy w systemie są neutrale/hosty! Nigdy!!!
 • Jeśli na lokalu zobaczysz, że do systemu, w którym ratujesz wpadaja hosty, nie czekaj, natychmiast uciekaj do POSa lub na SS. Gdy będziesz w warpie na SS'a lub posa - raportuj na intelu.
 • wyłącz autotargeting back! Uważaj latając na gorących modułach! Agresja w nieodpowiedniej chwili może Cię kosztować stratę statku i jajca.
 • zawsze zmieniaj nazwę statku, nie podawaj informacji nieprzyjacielowi kto w czym siedzi,
 • Wszystko co robisz możesz zrobić bez przeklinania oraz obrażania innych
 • flejm i trolling ssie i mlaska!
 • Nawet zaczepiany najwymyślniejszymi obelgami NIGDY nie odpowiadaj na localu. Kultura FTW!!! W skrajnych przypadkach, gdy puszczają Ci nerwy używaj dwóch słów: "Petition send" ;)
 • Jeżeli czegoś nie wiesz pytaj bez obaw! Nikt Cię nie będzie wyzywał od noobów i lam - nikt z nas nie jest wszystkowiedzący, każdy z nas zaczynał w 0.0 i uczył się wielu rzeczy od podstaw. Pytaj ingame na korpowym lub priwie, jeżeli ktoś będzie bardzo zajęty lub nie będzie miał czasu, to pytaj kogoś innego. Pamiętaj jednak, że istnieje wiele żródeł (poradniki, strony internetowe, fora), na których znajdziesz wiele podstawowych informacji. Postaraj się znaleźć odpowiedź na Twoje pytania korzystając z nich. O ile niewiedza może być usprawiedliwiona, to lenistwo w żadnym wypadku NIE!
 • Pamiętaj, to tylko gra - internet spaceships and pixels, bawisz się Ty i inni, niech będzie przyjemna.
Poradnik za zgodą: Źródło poradnika

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Poradnik Górnika I

Jak zacząć grę w Eve Online

Rodzaje statków w Eve Online

Polska Zjednoczona Flota - 05-10-2018, godzina: 19:00 EVE (21:00 PL)

Skille dla początkującego gracza Eve Online